GENEL BİLGİLER

 
Ceylanpınar Tarım  Meslek Yüksekokulu, YÖK’ün 07.03.1995 tarih ve 17819 sayılı yazısı ile “İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi” ve “Bahçe ziraatı” Programları ile kurulmuştur.  Daha sonra “İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi” programının adı ''Tarımsal İşletmecilik'' programı olarak değiştirilmiş olup,  2009-2010 akademik  yılı itibariyle öğrenci alımına başlanmıştır. İlk mezunlarını başarılı bir şekilde  2011 yılında vermiştir. Meslek Yüksekokulumuz halen Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Mesleki Derslik binasında eğitim - öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 
   
Yüksekokulumuz da Tarımsal İşletmecilik,  Tarım Makineleri, Tohumculuk Teknolojisi, Sulama Teknolojisi olmak üzere 4 Program bulunmaktadır. Yüksekokulumuzdaki programlar, özellikle Şanlıurfa ve bölgedeki diğer illerin, dolayısıyla ülkemizin tarım, tarıma dayalı sanayi ve hizmet sektörünün aradığı kalifiye ara elemanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. 
GENERAL INFORMATION

 
Ceylanpınar Vocational School of Agriculture was established with the "Business Organization and Farm Management" and "Garden Agriculture" Programs with the letter of YÖK dated 07.03.1995 and numbered 17819. Later, the name of the "Business Organization and Farm Management" program was changed to "Agricultural Management" program and student admission started as of the 2009-2010 academic year. It successfully graduated its first graduates in 2011. Our Vocational School still continues its education activities in Harran Üniverity Osmanbey Campus Vocational Classroom building.
  
There are 4 Programs in our School: Agricultural Business, Agricultural Machinery, Seed Technology, Irrigation Technology. The programs in our college aim to train qualified intermediate staff that are sought by the agriculture, agro-industry and service sectors of our country, especially in Şanlıurfa and other provinces in the region.

 
 
 


 

BOLOGNA

 

AKADEMİK TAKVİM

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi 
Ceylanpınar Meslek Yüksekokulu  
Şanlıurfa 

Tlf: 0414 3183000
Fax: 0 414 3183223
E-posta: ceylanpinar@harran.edu.tr